Arkadiusz Brzęczek gościem X LO

Dnia 14.02 gościliśmy w naszej szkole pana Arkadiusza Brzęczka – miłośnika Gdyni, przewodnika po jej magicznych zakamarkach, organizatora spacerów tematycznych oraz autora książek o gdyńskich kamienicach. Uczniowie klas humanistycznych z wielkim zaciekawieniem wysłuchali wykładu naszego gościa na temat gdyńskiego modernizmu. Wiedza pana Arkadiusza oraz jego znajomość miasta, które kilka dni wcześniej obchodziło swoje 98. urodziny zrobiły na uczniach “Dziesiątki” ogromne wrażenie.

Tego dnia nie mogło także zabraknąć wątków miłosnych – w końcu to właśnie 14 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Zakochanych!

Pan Arkadiusz na zakończenie wykładu przekazał bibliotece szkolnej jedną ze swoich książek, “Sekrety gdyńskich kamienic” wraz z autografem oraz dedykacją.

Bardzo dziękujemy za to spotkanie i przypominamy, że odbyło się ono w związku z realizacją w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w bieżącym roku szkolnym. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *