DZIESIĄTKA SPORTOWA

Zapisz się na Bieg Niepodległości!

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do zapisywania się na tegoroczny Bieg Niepodległości. W roku 2022 nasza szkoła była najliczniej reprezentowana i wygrała 1500 zł na sprzęt sportowy.
Startujemy w kategoriach :
Bieg Główny i Bieg Juniora lub Nordick Walking.

Szczegółowe informacje w linkach organizatora (prosimy o zwrócenie uwagi przy zapisach i opłatach na właściwy wybór dystansu w zależności od rocznika i dopisanie Drużyna X LO w profilu zawodnika).

https://liblink.pl/Eb63ScBzPP

https://liblink.pl/3wcHwv6nML

Szkolną drużynę tworzą jedynie uczniowie i nauczyciele. Rodziców prosimy o doping albo wspólny bieg.

Widzimy się na starcie!

 

X LO zbiera Talenciaki!

 
W  roku szkolnym 2023/2024 nasze Liceum ponownie przystąpiło do akcji Szkoły Pełne Talenciaków 2 prowadzonej przez sklepy Lidl.
 
W poprzedniej akcji uzyskaliśmy wynik, który pozwolił nam na wybór z katalogu głośnika, piłek i koła pomiarowego. Nasze Liceum otrzymało cenny sprzęt sportowy przeznaczony dla poprawy jakości i atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego. W tej edycji chcielibyśmy zdobyć zewnętrzny stół do tenisa stołowego ( 13400 pkt)
 
Akcja zbieraj talenciaki na zakupach:
 
1. Zrób zakupy za min. 50zł w tym przynajmniej 1 warzywo lub owoc i odbierz przy kasie kupon TALENCIAKA.
 
2. Wrzuć kupon TALENCIAKA do specjalnego pudełka w szkole.

Uczniowie X LO w Drużynowych Biegach Przełajowych

Dnia 17.04.2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Reprezentacja w składzie
Chłopcy:
1. Jakub Okroj 1 A
2. Paweł Dębski 2 A
3. Vlasyslav Tsepurdey 2 A
4. Ivo Krośnicki 2 B
5. Kamil Tocha 2 D
Dziewczęta:
1. Maja Kropielnika 3 A
2. Weronika Stobba 3 C
3. Agata Gliniewicz 4 D
4. Magdalena Porzycz 1D
5. Zuzanna Dekowska 2 C
 
Reprezentacja dziewcząt zajęła VI miejsce, zaś chłopców – IV. 

Vladyslav Tsepurdey zajął II miejsce w klasyfikacji indywidualnej  (kwalifikacja do zawodów wojewódzkich-20.04.2023).

Serdecznie gratulujemy!

Licealiada gdyńskich szkół w koszykówce

Reprezentacja dziewcząt X LO w dniu 15.03.2023 zdobyła tytuł wicemistrzyń gdyńskich szkół i awansowały do rozgrywek wojewódzkich. 21.03 odbędzie się mecz barażowy z drużyną z Gdańska, trzymamy kciuki! Skład drużyny: Alicja Wróblewska, Karolina Grabska, Julia Rądlewska, Lena Woźniak, Zofia Markiewicz, Martyna Radel, Julia Mgrian, Maja Bill, Emilia Beyer- Wróblewska. Zespół trenuje pod wodzą nauczyciela wychowania fizycznego Piotra Kohnke. 

Sukces naszych uczniów w sportach siłowych

W dniu 22.02 w CKZiU nr 2 w Gdyni odbyły się XXX Mistrzostwa Gdyni w Sportach Siłowych. Reprezentacja X LO zajęła III miejsce drużynowo. Indywidualnie złoto w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce zdobyła Alicja Maciańska z klasy IV D, brąz w tej samej kategorii wywalczyła Zuzanna Olko z klasy II D. Pozostały skład drużyny: Hanna Urbaniak, Jędrzej Gałat, Ignacy Świątek, Dawid Rosiński, Paweł Gerłachowski, Jakub Brzozowski. Do udziału w zawodach młodzież przygotowywał nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Kohnke.  

 

Licealiada gdyńskich szkół 2022/2023

 
Reprezentacja chłopców X LO w dniu 10.02.2023 rozegrała dwa zwycięskie mecze grupowe w ramach Licealiady gdyńskich szkół.  W pierwszym nasi uczniowie wygrali, osiągając wynik 36 do14 z ZSHG, w drugim 38 do 27 z VII LO. Kolejne mecze już wkrótce, trzymamy kciuki!
Skład drużyny: Mateusz Gawlik, Maciej Januszewski, Ignacy Baranowski , Tomasz Bieszke, Dawid Duzowski, Filip Falkowski, Krzysztof Glica, Dominik Knap, Gracjan Mańkowski, Milosz Romański, Jakub Zych, Igor Miller i opiekun/trener Piotr Kohnke.
Gratulacje dla całej drużyny!