Konkursy organizowane przez szkołę

Biblioteka X Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego do udziału w III edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego “Zaczytane Pomorze”. Celem naszego konkursu jest rozwijanie zainteresowań i popularyzacja fotografii, a także promocja i rozwijanie czytelnictwa wśród uczniów szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego. Zdjęcia związane z czytaniem książek powinny być wkomponowane w scenerię województwa pomorskiego. Na fotografie konkursowe czekamy do dnia 22.05.2022

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, który został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Informacji na temat konkursu udzielają bibliotekarze: Anna Zienkiewicz oraz Zuzanna Kowalów 

e-mail do organizatora: zaczytanepomorze@gmail.com

Załączniki:

  1.  Zaczytane Pomorze-regulamin III edycji
  2. Formularz zgłoszeniowy – III edcyja
  3. KLAUZULA ZGODY NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU DZIECKA 2022

 

X Liceum Ogólnokształcące w Gdyni ma przyjemność zaprosić Państwa wraz z Uczniami do udziału w międzyszkolnym konkursie filmowo – językowym “Gdynia – zobacz i pokochaj!” dla uczniów gdyńskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Naszym założeniem jest, aby konkurs przyczynił się do rozwijania zainteresowania językami obcymi, popularyzacji wiedzy o Gdyni oraz promocji miasta jako miejsca atrakcyjnego pod względem turystycznym, kulturowym i historycznym.

Warunkiem udziału w konkursie jest nakręcenie przez Uczniów filmiku w języku obcym (do wyboru: angielski, j. niemiecki, j. francuski, j. rosyjski, j. hiszpański) trwającego maksymalnie 5 minut, pokazującego Gdynię jako miasto atrakcyjne pod względem turystycznym, kulturowym i/lub historycznym. Filmiki można nakręcić w grupach do 5 osób za pomocą kamery, tabletu, telefonu komórkowego lub aparatu cyfrowego. Każda szkoła możne zgłosić maksymalnie 3 filmy. Nagrania muszą opierać się na komunikacji w wybranym języku obcym (np. dialog, monolog, scenka, piosenka itp.)

Filmy konkursowe należy przesyłać w formie elektronicznej do dnia 15.01.2022 roku na adres kwitt@xlogdynia.pl. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie chęci wzięcia w nim udziału, wypełnienie zgłoszenia (Załącznik 1) i przesłanie go w terminie do 06.12.2021 roku. Zgłoszenia można dokonać drogą e-mailową, na adres kwitt@xlogdynia.pl, pocztą lub osobiście w sekretariacie XLO w Gdyni.

Serdecznie zapraszamy!

Regulamin konkursu 

UWAGA! Z powodu trudnej sytuacji pandemicznej (zdalne nauczanie, kwarantanny), konkurs został odwołany. Nowy termin wyznaczymy wkrótce.  Prosimy śledzić informacje na  naszej stronie internetowej.