Biblioteka szkolna

Dzięki inicjatywie uczniów, w szkolnej bibliotece pojawiło się osiem nowych zestawów do gry w szachy! Dziękujemy Radzie Rodziców i zachęcamy do korzystania!

Rozpoczynamy wielką szkolną zbiórkę plastikowych nakrętek !

Tym razem będziemy chcieli pomóc 4-letniej Agatce, która od urodzenia bardzo ciężko choruje. Agatka urodziła się w 2017 roku jako skrajny wcześniak w 27. tygodniu ciąży. Choruje na padaczkę, ma uszkodzone nerki, móżdżek i lewą półkulę mózgu. Cierpi też na zaburzenia wchłaniania. Agatka bardzo słabo widzi, zdiagnozowano u niej także mózgowe porażenie dziecięce. Dziewczynka potrzebuje codziennej rehabilitacji i kosztownej terapii medycznej.

Wspólnymi siłami chcemy pomóc, zbierając w ramach międzyklasowej rywalizacji plastikowe nakrętki, które przeznaczone zostaną na kosztowną i wielokierunkową rehabilitację Agatki.

Rozpocznijmy zbiórkę już dzisiaj!

Zachęcam także opiekunów, rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły do wsparcia zbiórki. Napełnione nakrętkami kartony będą zliczane na konto każdej z klas. Zbiórka trwać będzie do końca roku szkolnego.

Pamiętajmy, że “wspólnym mianownikiem” akcji jest pomoc Agatce!

Kartony na nakrętki znajdują się w szkolnej bibliotece. Pamiętajcie o tym, zanim wyrzucicie zakręconą butelkę do śmietnika!

Zajrzyj do naszego bibliotecznego padleta!

Jak powiedziała kiedyś Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów literatury (oraz tych, którzy jeszcze nimi nie są ) do naszej nowo wyremontowanej biblioteki.

 

Przypominamy, że biblioteka pracuje w oparciu o określone procedury bezpieczeństwa, związane z okresem pandemii Covid-19.

 

Nasza czytelnia

Do dyspozycji uczniów, pracowników oraz rodziców oddajemy bogato wyposażoną w księgozbiór wypożyczalnię oraz przytulną czytelnię, w której można skupić się na nauce lub po prostu odpocząć.

Nowości

Sprawdź książkowe nowości wydawnicze, najnowsze bestsellery, hity wydawnicze oraz nowe części znanych serii.

Zobacz co nowego warto przeczytać – pytaj, zawsze dobrze doradzimy!

Nasz księgozbiór

Nasz księgozbiór jest bardzo obszerny. Zawiera on ponad 12 000 pozycji, które są do dyspozycji uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły.  Posiadamy bogaty zbiór literatury z dziedziny nowoczesnej pedagogiki oraz psychologii, staramy się na bieżąco aktualizować nasze zasoby. Uwielbiamy kupować nowości wydawnicze!  Jesteśmy przekonane, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie!

Nowości w naszej bibliotece

Nasi bibliotekarze

anna_zienkiewicz

Anna Zienkiewicz

ecc8082459e8218bcd2031ece5cd71b35fad52750ae828dd599f36b9bcdf5789.0

Zuzanna Kowalów

Masz pytania ? - napisz do nas