Podsumowanie projektu Erasmus+

Dnia 13.02.2021 odbyło się oficjalne spotkanie podsumowujące ponad dwuletnią współpracę uczniów i nauczycieli z X LO z naszymi partnerami projektowymi z Francji, Grecji, Finlandii, Hiszpanii i Czech.

W wirtualnym spotkaniu zorganizowanym przez szkołę koordynującą projekt, Lycee Camille See brali udział przedstawiciele uczniów i nauczycieli z wszystkich szkół partnerskich oraz zaproszeni goście. Wśród nich była Madame Anne Sander MEP, patronka naszego projektu w Parlamencie Europejskim oraz kierownictwo szkoły a także reprezentanci innych organizacji współpracujących. Uczniowie przedstawili rezultaty naszej pracy – 2 videokampanie, aplikację dla imigrantów dotyczącą naszych 6 krajów oraz dokument pt. Charter of the Migrant of the 21st Century.

Szczególnie wzruszającym momentem było wystąpienie uczestników projektu (m.in. Klary Lukáš z klasy  2 CG), którzy mówili o znaczeniu projektu w ich życiu oraz najbardziej pamiętnych chwilach z nim związanych.

DZIĘKUJEMY naszym wspaniałym Erasmusom z X LO!

Zachęcamy do skorzystania z aplikacji stworzonej na podstawie pracy wszystkich uczniów biorących udział w projekcie, a opracowanej pod względem informatycznym przez naszych czeskich partnerów. Nasza aplikacja może być przydatna dla wszystkich osób, które podróżują lub planują osiedlić się w naszych 6 krajach.