Mistrzostwo Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym Matyldy Janaszek

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica naszej szkoły, Matylda Janaszek  z klasy II CG wraz z zespołem „Ice Fire” zdobyła w Bydgoszczy Mistrzostwo Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym w kategorii „wiek mieszany” ! Jest to zimowa dyscyplina sportu będąca nieolimpijską dyscypliną łyżwiarską, w której występują tzw. formacje łyżwiarskie liczące od 8 do 20 łyżwiarzy. Formacje wykonują wspólnie elementy łyżwiarskie z zachowaniem synchroniczności ruchów. Dyscyplina ta jest szczególnie popularna w Rosji, Kanadzie, Finlandii i USA, zaś reprezentanci tych krajów zajmują wysokie miejsca w światowym rankingu. W Polsce sport ten nie jest popularny, jednak  wyjątkowo widowiskowy. Programy zawierają różne elementy i są prezentowane  na zawodach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

W sobotę 30.01.2021, mimo trudnej sytuacji pandemicznej, drużyna Matyldy wzięła udział w ostatnich zawodach w sezonie i po raz trzeci zdobyła tytuł Mistrza Polski.

Do rywalizacji stanęło ponad 300 zawodników z 14 drużyn z całej Polski. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, impreza odbyła się niestety bez udziału publiczności. Zmagania łyżwiarzy można było oglądać wyłącznie w internecie.

Jesteśmy ogromnie dumni z Matyldy i  życzymy jej dalszych sukcesów sportowych!

Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj:

www.iceskater.pl