zdjeciezplywania

 

PŁYWACKIE

ZMAGANIA

XLO”

 

Dnia 14 grudnia na witomińskiej pływalni odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu, które zostały zorganizowane (jak co roku) przez członków KS Delfin. W poniedziałkowe przedpołudnie na słupkach stanęli najlepsi gdyńscy pływacy, aby zmierzyć się nie tylko z innymi kolegami, ale również poprawić własne rekordy życiowe.

Po krótkiej chwili rozgrzewki i rozpływania, zaczęła się główna część imprezy sportowej, a więc rywalizacja. Zawodnicy startowali kolejno: w stylu motylkowym, grzbietowym, klasycznym, dowolnym oraz zmiennym, przy czym wyścigi przeplatały się z ceremoniami wręczania medali. Jedna osoba mogła wziąć udział w maksymalnie dwóch konkurencjach.

Uczniowie X LO pod opieką Pani Joanny Sienkiewicz próbowali swoich sił w walce z żywiołem, jakim jest woda. W zasadzie to nie było wyścigu, w którym tafli wody nie przebiłyby czepki naszych pływaków. Z pewnością u większości ludzi pływanie nie wzbudza żadnych emocji, a może nawet lekko ich nudzi, ale tam temperatura naprawdę sięgała zenitu. Udało się wywalczyć jedno miejsce na podium (pierwsze!!!). Ale jak wiadomo nie liczy się ilość, lecz jakość! Niestety nie możemy powiedzieć, że walka toczyła się do ostatnich sekund, bo toczyła się do ostatnich setnych, a nawet setnej. Warto też wspomnieć, że nasza szkoła zajęła zaszczytne, czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji drużynowej, gdyż zdobyliśmy sporo pozycji tuż za podium.

Już niedługo basen przy ul. Stawnej ponownie zapełni się młodymi adeptami jednego z najpiękniejszych, ale i zarazem najtrudniejszych sportów, jakim jest pływanie. W styczniu czeka nas rywalizacja sztafet! Wszystkim "dziesiątkowym" pływakom gratulujemy, bo byli dla uczniów innych szkół naprawdę godnymi rywalami i życzymy im powodzenia w kolejnych etapach zmagań.

Lista reprezentantów i ich rezultaty.

Felchner Jan kl. Ia - I m-ce 50m. st. klasycznym, IV m-ce - 50m st. motylkowym

Soczyński Dominik kl. Ia - VII m-ce - 50m st. grzbietowym, XV m-ce - 50m st. klasycznym
Krzysztofik Marek kl. Ia -  IV m-ce - 50m st. dowolnym, VI m-ce - 100m st. zmiennym
Kordowski Krystian kl. Id - XI m-ce - 50m st. klasycznym, XXIII m-ce - 50m st. dowolnym
Białek Aleksandra kl. IIIa - X m-ce - 50m st. klasycznym, XIV m-ce - 50m st. dowolnym
Nowak Joanna kl. IIIc - IV m-ce 50m. st. grzbietowym, V m-ce - 50m st. motylkowym
Zuchowski Ernest kl. IIId - V m-ce - 50m st. dowolnym, IV m-ce - 100m st. zmiennym

Więcej zdjęć w Galerii.

                                                                                               Joanna Nowak kl. 3c