Jesteśmy już w VII Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół!

W programie biorą udział nauczyciele języka angielskiego: Grażyna Krasoń, Katarzyna Stefanowicz i Dorota Lewandowska wraz ze swymi uczniami.

 

Jak to działa?

Insta.Ling to strona WWW do skutecznej nauki i utrwalania słówek. Aplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej i bezwysiłkowej nauki słówek.

Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy. Uczeń rozpoczyna pracę

z niewielkim zestawem nowych słówek do nauki. Nauka realizowana jest poprzez quiz,

w którym uczeń dopasowuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie. Słówka są przydzielane przez nauczyciela, który może dopasować je do poziomu uczniów i bieżącej tematyki zajęć.

Program zbiera szczegółowe informacje na temat prawidłowych odpowiedzi i błędów związanych z każdym słówkiem i dostosowuje poziom trudności do każdego ucznia indywidualnie. Dzięki temu słówka, z którymi uczeń nie ma żadnych problemów, pojawiają się rzadziej, a uczeń może poświęcić więcej uwagi tym problematycznym.

Większość uczniów, którzy regularnie pracują z Insta.Lingiem już drugi rok przyznaje, że widzą efekty swojej pracy – znacznie poszerzyli swoje słownictwo, co jest kluczowe dla skutecznej komunikacji.

żródło informacji: https://instaling.pl/